Strona główna o poddąbiu Poddąbie – Kraina domków letniskowych

Poddąbie – Kraina domków letniskowych

Poddąbie to niewielka miejscowość położona tuż nad morzem, na malowniczym odcinku Wybrzeża, w połowie odległości pomiędzy Ustką a Rowami.

3585
PODZIEL SIĘ
Domki letniskowe w Poddąbiu
Domki letniskowe w Poddąbiu

Poddąbie to dawna wieś rybacka, a obecnie jeden z najbardziej uroczych nadmorskich kurortów na polskim wybrzeżu. Miejscowość położona jest w sosnowo-dębowym lesie na olbrzymim klifie, który powstał sto lat temu podczas największego w dziejach sztormu.
W sezonie letnim wypoczywa tu około tysiąca turystów z całej Polski, a także z Niemiec i Holandii. W 2002 r. w Poddąbiu wybudowano pierwszy brukowany i oświetlony deptak nazywany Promenadą Słońca. Powstał także kompleks lokali usługowych i handlowych, nowe sklepy i restauracje. Miejscowość nie zatraciła jednak swojego niepowtarzalnego klimatu przytulnej nadmorskiej osady.
Poddąbie to przede wszystkim domki letniskowe, które są głównym elementem zabudowy osady. Kwatery prywatne i pensjonaty stanowią mniejszość, jednak każdy przybywający tu turysta na pewno znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do wypoczynku.

Megality w Poddąbiu
Megality w Poddąbiu

Oprócz stromego klifu atrakcją Poddąbia jest także grobowiec megalityczny i pozostałości kamiennych kręgów sprzed 5 i 3 tysięcy lat, które znajdują się w lesie w pobliżu ulicy Wczasowe